ŽUPA FAŽANA

Proslava sv. Blaža u Vodnjanu

Objavljeno: 27. siječnja 2024.

 

Može biti slika sljedećeg: tekst "Sv. Blaž Vodnjan 3 veljače 2024. Sv. Mise: 9h mons. Ivan Milovan (It) biskup u miru 11h mons. Ivan Štironja biskup porečki i pulski 17h preč. Darko Zgrablić TRODNEVNICA UOČI SVETKOVINE 31.1.11.2. i1.2. vlč. Josip Kolega 2.2. SVIJEĆNICA .18 vlč. Damir Štifanić"

 

 

Vodnjan će svog nebeskog zaštitnika, sv. Blaža, proslaviti višednevnim nizom događanja.

Središnju svečanu misu poldanicu, u subotu, 3. veljače, s početkom u 11 sati, predvodit će porečki i pulski biskup mons. Ivan Štironja.

Župa će se na svetkovinu svog zaštitnika pripraviti trodnevnicom: u srijedu, 31. siječnja i četvrtak, 1. veljače, misu s početkom u 18 sati te prigodni nagovor održat će vlč. mr. Josip Kolega, duhovnik u Biskupijskom misijskom sjemeništu “Redemptoris Mater” u Puli. Trećeg dana trodnevnice, o blagdanu Svijećnice, misu s blagoslovom svijeća predvodit će mjesni župnik vlč. Damir Štifanić. Tom će prigodom biti blagoslovljeno maslinovo ulje iz maslinika lokalnih obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava.

U subotu, 3. veljače, o svetkovini sv. Blaža u župnoj crkvi prva misa je na talijanskom u 9 sati.

Središnje svečano misno slavlje pod predsjedanjem biskupa ordinarija započinje u 11 sati te večernje misno slavlje u 17 sati.

O svetkovini sv. Blaža nakon svake mise bit će moguće primiti blagoslov grla pomazanjem.

Biskupija Porečko - Pulska

ŽUPNI STAN

ŽUPNI CARITAS

Župa Sv. Kuzme i Damjana, Fažana, 2024. Sva prava pridržana.