ŽUPA FAŽANA

Papa Franjo primo članove Stalnog vijeća HBK

Objavljeno: 12. ožujka 2016.

»U četvrtak 3. ožujka papa Franjo primio je u posebnu audijenciju članove Stalnoga vijeća HBK-a: uzoritoga gospodina kardinala Josipa Bozanića, zagrebačkoga nadbiskupa, mons. Želimira Puljića, zadarskoga nadbiskupa i predsjednika HBK-a, mons. Đuru Hranića, đakovačko-osječkoga nadbiskupa, i mons. Dražena Kutlešu, porečko-pulskoga biskupa.

Članovi Stalnoga vijeća izvijestili su Svetoga Otca o stanju Crkve u Hrvatskoj. Na susretu s Papom govorilo se među ostalim i o radnom tijelu koje je inicirao Sveti Otac, a koje ima zadaću zajednički razmotriti ulogu blaženoga kardinala Alojzija Stepinca prije, za vrijeme i poslije Drugoga svjetskoga rata.

U radu mješovitoga tijela, pod pokroviteljstvom Svete Stolice, predstavnici su Katoličke Crkve i Srpske pravoslavne Crkve. S hrvatske strane članovi mješovitoga tijela su kardinal Josip Bozanić, zagrebački nadbiskup, mons. Antun Škvorčević, požeški biskup, mons. Ratko Perić, mostarsko-duvanjski biskup, prof. dr. Jure Krišto i prof. dr. Mario Jareb. (preuzeto s portala Glasa Koncila)

Biskupija Porečko - Pulska

ŽUPNI STAN

ŽUPNI CARITAS

Župa Sv. Kuzme i Damjana, Fažana, 2024. Sva prava pridržana.