Trodnevnim duhovnim i kulturnim programom Župa Fažana pripremala se na proslavu svojih nebeskih zaštitnika sv. Kuzme i Damjana.
U petak bila je duhovna obnova s naglaskom na pokorničko bogoslužje i sv. Ispovijed.
U subotu je bio kulturni program:
- prezentacija resturatorsko – konzervatorskih radova na oltaru i kipu Majke Božje iz župne crkve te radionica
- Na večer je mješoviti pjevački zbor Zvon iz Dobrinja s otoka Krka imao koncert
u nedjelju misno slavlje u 9 sati predvodio je vlč. Ivo Borić, policijski kapelan iz Dubrovnika, a središnje misno slavlje u 10,30 sati mons. Ivan Milovan. Na početku misnog slavlja biskup je blagoslovio obnovljeni oltar i kip Majke Božje.
Na početku misnog slavlja domaći župni zbor otpjevao je pjesmu u čast sv. Kuzme i Damjana a potom zbor iz Dobrinja pjevao je staroslavensku misu.
Na kraju misnog slavlja župnik se svima zahvalio te gostima predao prigodni poklon kip bl. Miroslava Bulešića a gosti su isto uzvrati s prigodnim darom.
Druženje se nastavilo ispred crkve uz piće i kolače koje je osigurala Turistička zajednica Općine Fažana.







